Fotografování

Fotit digitálně jsem začal na konci roku 2003, kdy jsem dostal kompaktní fotoaparát Olympus C-220. Po zhruba pěti letech mě už „mačkání spouště“ na zastaralém a pomalém foťáku přestalo bavit a tak jsem se rozhodl pořídit si něco lepšího. Kamarád mi jeden kousek doporučil a tak byla volba o to jednodušší. Volba tedy padla na digitální zrcadlovku Nikon D60. S touhle hračičkou mě začalo fotografování opravdu bavit. Ukázky mých fotek najdete pod záložkou Fotogalerie.

Základní parametry fotoaparátu Nikon D60
Rozlišení:
Mechanický stabilizátor:
Citlivost ISO:
Rychlost závěrky:
Expoziční režimy:
Velikost LCD:
Paměťové karty:
Napájení:
Hmotnost:
Rozměry:
Recenze
10.2 Mpx
Ne
100, 200, 400, 800, 1600, 3200
30-1/4000 s + Bulb
Auto, Program AE, A, S, M
2,5 palce
SDHC, SD
Akumulátor
495 g
126 x 94 x 64 mm
Nikon D60

Nikon D60 je velmi dobrý fotoaparát pro amatérské využití. Oproti klasickému kompaktu určitě příjemná změna. Vyzdvihl bych především čas spuštění 0,19s. Dále pak možnost kontunuálního snímání o rychlosti 3 snímky za sekundu a dlouhá výdrž baterie (až 1000 snímků na jedno nabití). Samozřejmostí jsou lepší fotky a možnost měnit objektivy.

Bohužel, jak už to u zrcadlovek bývá, časem odejde závěrka, mě dosloužila celkem brzy, vydržela 4 roky – cca 35 000 snímků. Oprava, vzhledem k její ceně, neměla smysl a tak jsem byl nucen si pořídit náhradu. Jako fotograf amatér jsem zvolil opět levnější foťák a to Nikon D5100. Ten nabízí podobnou kvalitu snímků, oproti D60 umí i nahrávat video.

Příslušenství

Objektiv Nikkor AF-S DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR

Objektiv byl součástí balení u fotoaparátu Nikon D60. Jedná se o základní setový objektiv, vhodný spíše k focení objektů na kratší vzdálenosti.  Ohnisko 18mm umožní široký záběr, kterého se dá využít u fotografování krajiny. 3x optický zoom nám sice obraz přiblíží (např. při focení portrétu či vzdálenějšího objektu), ale jen opravdu málo. Pro focení zvířat a sportu je lepší teleobjektiv.

Objektiv Sigma 70-200mm F2.8 EX DG Macro HSM II

Teleobjektiv s výbornou světelností. Hodí se do haly pro focení sportů, vhodný je pro portréty, focení zvířat atd. Lepší ostrost a kresba oproti základnímu objektivu. Recenze (v angličtině)Canon vs. Sigma

Dálková spoušť JUEYING ML-N pro Nikon

Infračervené dálkové ovládání JUEYING umožňující dálkové spouštění závěrky digitálních i analogových fotoaparátů Nikon. Ideální vybavení pro fotografování autoportrétů a eliminaci rozhýbání fotoaparátu vlivem stisknutí tlačítka spouště.

Stativ Hama Star 75

Lehký stativ s 3-dílnými teleskopickými nohami, 3-cestnou hlavou s rychloupínací destičkou a výškově nastavitelným středovým sloupkem je ideální pro digitální fotoaparáty a kamery. Výška: 42,5 – 125 cm, hmotnost: 620 g, barva: champagne.

Blesk Mechanika Praha – 2ks

Starý blesk k analogovému fotoaparátu. V zapojení s digitální zrcadlovkou pracuje jen v manuálním režimu.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat